Skip to main content

Beslenme Çantası Tarifi

Beslenme Çantası
Servis: 5 günlük
Zorluk: Kolay
Hazırlık süresi: 10 dakika
Porsiyon maliyeti: 29,80 TL
10 dilim Ekmecik tost ekmeği
11 dilim Aknaz dilimli tost peyniri
1 paket Emin fıstıklı macar salam
1 parça Yurdum közlenmiş kırmızı biber
3 parça salatalık
1 adet kiraz domates
4 adet İnci siyah zeytin
1 adet Bili Bili yumurta
5 adet Dostino sütlü kremalı kek
5 adet Dost meyveli yoğurt
5 adet Dost kakaolu süt
1 paket Simbat kuruyemiş
5 adet meyve
• 5 adet tost ekmeğini tezgâha açın ve her birinin üzerine 2’şer adet tost peyniri, 1’er adet salam ekleyin. Ekmeklerin üst kapaklarını kapatın.
• 1 adet kapağın üzerine yan yana 2 parça salatalık koyarak gözler yapın. Salatalığın üstüne 2 parça zeytin ekleyin ve gözleri siyah olsun. Salatalıkların tam ortasından inecek şekilde küçük bir dikdörtgen kesilmiş tost peynirini koyun. Bu da burnu olur. Közlenmiş kırmızı biberi ince bir şerit halinde kesin ve o parçayı da peynirin altından hafif oval bir şekilde kıvırın. Köz biberin orta noktasına da 2 küçük kare parçası tost peyniri ekleyin. Ağız ve dişler de tamam. İlk yüzünüz hazır.
• Ekmeklerin üst kapaklarına salam, domates, zeytin, haşlanmış yumurta ve dilim peyniri kullanarak farklı suratlar yaratın.
• 1 paket kuruyemişi 5 eşit parçaya ayırın ve bu parçaları küçük bir kutuya paylaştırın.
• Beslenme çantasına hazırlanan ekmeği, 1 adet meyve, kuruyemiş kutusunu, 1 adet meyveli yoğurdu, 1 adet sütü ve 1 adet sütlü kremalı keki ekleyin. Beslenme çantasını 5 gün boyunca bu şekilde hazırlayabilir; yaparken siz, yerken çocuğunuz eğlenebilir. Afiyet olsun

Tarife Puan Ver
[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]